Novinky
RAW podpora pro zažívání při bezlepkové dietě

RAW podpora pro zažívání při bezlepkové dietě90 vegetariánských kapslíRychlý přehled:•    Podporuje přirození zažívání při bezlepkovém životním stylu.•    Podporuje zdravé trávení lepku a mléčných produktů.•    Enzymy cílené na lepek, včetně DPP-IV•  ...

více
Wild Rose Herbal D-Tox - bylinná detoxikace celého těla

Wild Rose Herbal D-Tox - Divoká růže - bylinná detoxikace celého těla1 sadaRychlý přehled:•    Snadná 12denní bylinná očista celého těla.•    Detoxikační směs navržena doktorem Terry Willardem, který má 35letou praxi...

více
Certifikát sportovní čistoty
Geneticky nemodifikované
RAW
USDA Organic
Vegan
Bez lepku
Bez sóje
Bez mleka

Kolik proteinu potřebujeme?

Přidáno: 26.04.2016

Každý ví, že je důležité přijímat dostatek proteinů, abychom zůstali zdraví, jenže většina lidí nemá moc představu o tom, kolik těchto proteinů skutečně potřebuje.

Lidé hledající tyto proteinové doplňky stravy v obchodech se zdravou výživou, jsou mnohdy zahlceni jejich obrovským množstvím s různou kvalitou.

Zde je jednoduchý průvodce, který vám umožní jednoduše a rychle určit, který je pro vás vhodný.
Vždy tu byly kontroverze o proteinových požadavcích pro sportovce, které závisí na jejich konkrétním sportu a jejich výkonu. Nicméně pro většinu z nás, kteří jsou aktivní a cvičí, je poměrně snadné určit naši individuální potřebu proteinu.

 

Většina dospělých potřebuje 0,78 g proteinu na 1 kilogram tělesné hmotnosti. Například žena vážící 64 kg bude potřebovat něco kolem 50 g proteinu na den. Podle vzorce: 64 x 0,78 = 49,92
Silní sportovci potřebují více dávky proteinu, a to od 1 až do 1,5 g proteinu na 1 kg tělesné hmotnosti. Profesionální sportovci vážící kolem 100 kg budou potřebovat něco mezi 100 až 150 g proteinu na den. Většina masa a ryb obsahuje 23 g proteinu na 100 g porce, takže vysoce kvalitní proteinové doplňky mohou být užitečné při zvýšení příjmu bílkovin, především pokud jste vegan nebo vegetarián.


Proto je vhodné se v této problematice trochu orientovat a volit správné složení proteinů. Proteiny jsou složeny z aminokyselin, esenciálních a neesenciálních. Poměr těchto aminokyselin v proteinu určuje kvalitu a využitelnost pro tělo. U rostlinných proteinů je takovým základním pravidlem vybírat z proteinů, které jsou složeny z proteinových směsí (více druhů proteinů) v jednom přípravku. Každá rostlina a protein z ní má totiž různé složení aminokyselin. Co jsou to aminokyseliny podrobněji?

 

Při dalším pohledu je dobré se podívat na obsah proteinu v % na 1 dávku a také na další obsažené látky. Zda proteiny obsahují probiotika a enzymy, které zásadně pomáhají se vstřebáním a využitím proteinu, nebo jestli obsahují třeba vitamíny a další látky jako superpotraviny atd.


Samozřejmě dbát i na další vlastnosti jako certifikaci USDA Organic (bio) a ověřený Non-GMO Project tedy potravina geneticky nemodifikovaná, RAW kvalita–tepelně nezpracované, bez konzervantů, umělých sladidel, barviv, atd.


Zákazníci v posledních letech hledají čistší proteiny, chtějí se vyhnout syntetickým hormonům a antibiotikům podávaným krávám. Stejně tak u rostlinných proteinů vyžadují certifikaci USDA Organic, aby se vyhnuli herbicidům, fungicidům a insekticidům, které se používají u konvenčního pěstování plodin. Rovněž nechtějí proteiny z plodin, které byly geneticky upraveny tak, aby vydržely větší a větší dávky herbicidů. Je to správné uvažování a směr, kterým je potřeba se vydat.

 

Naše proteiny všechny tyto podmínky splňují. Garden of Life má jedinečnou pozici jako výrobce doplňků stravy v Natural Products Industry. Udělali jsme mnoho věcí, aby naše produkty obdržely dvě certifikace (Certifikaci USDA Organic a ověření Non-GMO Project).


Garden of Life nabízí čtyři druhy vysoce kvalitních proteinových směsí, jenž jsou certifikovány USDA a ověřeny Non-GMO Project. Takže si můžete v klidu vybrat protein, který je pro vás ten pravý, podle jeho zaměření vašich aktivit výživových specifik, chuti atd.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2021 © plantprotein